top of page

Obutie do zimných podmienok

Zima je v plnom prúde a preto je na mieste sa postarať sa o vlastnú bezpečnosť. Voľba správnych plášťov je práve v tejto dobe veľmi dôležitá.


Na tému plášte boli už napísané celé ódy, avšak nie je zlé s pripomenúť čo sa môže a naopak nemusí hodiť. Čo sa jazdenia v období Jeseň-Jar týka ma spoločného menovateľa a tým je mokré a studené počasie. Vďaka tomu si z nášho zoznamu vylúčime tvrdé zmesy plášťov. Tieto zmesy nemajú požadované vlastnosti pre toto obdobie, preto nám s nimi skôr hrozí šmyk alebo iná nepredvídaná udalosť čim len ohrozujeme svoje zdravie. Rovnako nie je najlepšie riešenie dojazďovať plášte z leta.

Ideálne je mať samostatné plášte na zimu a na leto. Ak viete že na Vaších obľubených cyklochodníkoch býva v zime ľad, môžete sa zamyslieť aj nad plášťami s hrotmi, napríklad od Schwalbe. Avšak na bežnú zimu a bežné jazdenie stačí len kúpiť plášť v mäkkej zmesi, ktorý sa lepšie prispôsobuje podmienkam. Dobrou a odskúšanou kombináciou je na predné koleso Maxxis DHF a na zadné koleso Maxxis Agressor. Kto má však radšej drsnejší terén a vyžaduje od plášťov perfektný grip, mal by siahnuť po niečom agresívnejšom. Ja tento rok skušam prvý krát plášte Michellin Wild Enduro v X3D zmesi, a na daný pomer cena výkon som lepší plášť nemal.

V podstate sa dá jazdiť aj v zime na akýchkoľvek plášťoch, avšak ide vždy o Vašu bezpečnosť. Hlavné však ostáva jazdiť, a nech nás to všetkých baví.

19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page